Kakao – hurt w doskonałej cenie
Potrzebujesz kakao w hurtowych ilościach? Naszym Klientom oferujemy ten produkt zawsze w bardzo atrakcyjnej cenie i dostępne od ręki, także w przypadku większych zamówień. Jest to składnik powszechnie wykorzystywany w branży spożywczej (i nie tylko), a od jego wysokiej jakości uzależniony jest smak czy aromat produktów różnego typu. Mając te wszystkie kwestie na uwadze, dostarczamy dowolne ilości kakao produkowanego z najlepszych ziaren i przez uznane w branży zakłady produkcyjne.
Szczegółową ofertę dotyczącą rodzaju oraz ilości kakao z przyjemnością przedstawimy na życzenie Klienta.
Zapytaj o ofertęDla kogo kakao w hurcie?
Kakao jest, przede wszystkim, składnikiem spożywczym, szeroko wykorzystywanym w wielu branżach tego sektora. Na pierwszy plan z pewnością wysuwa się stosowanie kakao w cukiernictwie – gdzie trafia do różnego rodzaju wypieków, deserów czy kremów. Kakao może być także stosowane w piekarnictwie, służy ponadto do produkcji lodów, napojów, słodyczy (w tym, co zapewne najpopularniejsze, czekolady i batoników) czy też dodawane jest jako dodatek – do aromatyzowanej kawy, posypek i podobnych półproduktów.
Pewien ułamek produkcji kakao trafia do przemysłu kosmetycznego – produkt ten wykazuje bowiem różnorodne działanie. Wysoka zawartość witamin z grupy B sprawia, że dobrej jakości kakao wykorzystywane jest w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych dla skóry suchej czy też preparatów wygładzających oraz przyspieszających opalanie.
- Produkcja napojów
- Piekarstwo
- Cukiernictwo
- Branża Beauty
Hurtowe zamówienia kakao – jak przebiega współpraca?
Kontakt z doradcą sprzedaży
Klientów zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszym doradcą sprzedażowym. Specjalista zajmie się nie tylko Twoimi zamówieniami – przede wszystkim odpowie na pytania dotyczące oferty, ustali plan współpracy czy też zaproponuje najbardziej satysfakcjonujące Cię rozwiązania sprzedażowe.
Podpisanie umowy
Doskonale wiemy, że uczciwa współpraca wymaga ustalenia warunków przystępnych dla obu stron transakcji. Dlatego zawsze zapewniamy Klientom jasne zasady, a w zapisie umowy znajdą się wszystkie kwestie ustalone w trakcie negocjacji z doradcą sprzedaży. W kontrakcie zawarte zostają również wytyczne odnoszące się do terminów dostaw czy preferowanej przez Klienta ilości towaru.
Dostawa hurtowych ilości kakao
Bez względu na to, jakich porcji naturalnego kakao potrzebujesz, dostarczymy Ci bezpiecznie zapakowany produkt, chroniony przed zawilgoceniem w trakcie transportu czy mechanicznymi uszkodzeniami opakowania. Samą dostawę zorganizujemy samodzielnie lub skorzystamy ze wskazanego przez Ciebie przewoźnika.
Niskotłuszczowe kakao alkalizowane czy naturalne?
W naszej ofercie dostępne jest kakao niskotłuszczowe, sprzedawane w dwóch wariantach – jako kakao alkalizowane oraz kakao naturalne. Produkty tej kategorii wyróżniają się obniżoną wartością kaloryczną (kakao niskotłuszczowe ma zazwyczaj około 10 – 12% tłuszczu, w odróżnieniu od kakao pełnotłustego, które może mieć nawet powyżej 20% tłuszczu).
Kakao alkalizowane powstaje w trakcie procesu alkalizacji, gdy proszek powstały z ziaren kakaowca zostaje zmieszany z roztworem alkalicznym, który poprawia rozpuszczalność, a także wpływa na smak czy kolor kakao. Niealkalizowane kakao, czyli inaczej mówiąc kakao naturalne, pozostaje praktycznie niezmienione po rozdrobnieniu, co przekłada się na zachowanie przez nie wszystkich dobroczynnych składników odżywczych.
KontaktWłaściwości
CECHA | Kakao alkalizowane | Kakao naturalne |
Smak | łagodniejszy, pozbawiony cierpkości | gorzki, lekko kwaskowaty, intensywny |
Kolor | ciemny (czarne kakao) | jasny |
Wartość pH | neutralna, na poziomie 7 – 8 pH | kwasowa, na poziomie 5 – 5,5 pH |
Rozpuszczalność | dobra rozpuszczalność w cieczach | rozpuszczalność nieco utrudnia (lepsza w wyższej temperaturze) |
Kakao naturalne i alkalizowane – sprawdzone metody dystrybucji
Ze względu na formę bardzo sypkiego proszku, nasze kakao niskotłuszczowe naturalne i kakao niskotłuszczowe alkalizowane pakowane są z ogromną dbałością o prawidłowy dobór zabezpieczeń mechanicznych. Każda przesyłka zostaje na czas transportu osłonięta przed wilgocią oraz ewentualnym rozszczelnieniem, które mogłyby wpływać na utratę aromatu i smaku, a także zbrylanie się produktu. Oferowane przez nas produkty i usługi spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa przechowywania ISO 22000:2018. Dlatego podejmując z nami współpracę możesz być spokojny o jej pełną realizację – polityka naszej firmy na pierwszym miejscu stawia dobrą relację z klientem.
dostawa do 50 ton tygodniowo
miejsce produkcji w Bydgoszczy niedaleko drogi nr 10
opakowanie jednostkowe: paczki 1 kg, worki 25 kg, worki big bag
Skontaktuj się z nami
Jeśli pojawiły Ci się jakiekolwiek dodatkowe pytania lub jesteś zdecydowany na współpracę możesz skorzystać z dwóch form kontaktu z nami.
Chcesz podjąć współpracę?
Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Odpowiemy na Twoją wiadomość tak szybko jak będzie to możliwe.
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Telefony alarmowe
Potrzebujesz natychmiastowego wsparcia? Skontaktuj się bezpośrednio z nami!
Filip Zbylut 609-279-700
Paulina Zbylut 609-259-500
Kakao – długa historia wykwintnego smaku
Kakao należy do tej kategorii produktów, które znane są ludzkości od wieków, przy czym proces uprawy i dalszej produkcji przebiega podobnie, jak dawniej – wszystko po to, by uzyskać najlepszą możliwą jakość tego składnika.
Do powstania kakao niezbędne są nasiona owoców kakaowca, drzewa egzotycznego, wymagającego dość wysokiej temperatury otoczenia i sporej wilgotności do prawidłowego wzrostu i owocowania. Rośliny te spotyka się zatem na obszarach tropikalnych, sprzyjających środowiskowo ich uprawom. Główne regiony produkcji kakaowców to, oczywiście, Ameryka Południowa, czyli kolebka kakao, ale współcześnie także Afryka czy Azja.
Nasiona kakaowca trafiły do Europy za sprawą Krzysztofa Kolumba, który przekazał też dalej swoją wiedzę na temat przyrządzania na ich bazie azteckiego napoju – chocolatl, czyli proszku kakaowego gotowanego z papryką. Wśród Azteków i Majów napary tego rodzaju pijano podczas różnego rodzaju obrzędów religijnych – w Europie takie napoje stanowiły rarytas, chociaż znacznie zmodyfikowany. W Hiszpanii kakao przyrządzano bowiem z wanilią oraz cukrem, by złagodzić gorycz.
Do wyrobu słodkości, w tym kochanej pewnie przez większość ludzi czekolady, ziarna kakaowca zaczęto wykorzystywać dopiero… w XIX wieku.
Jak powstaje kakao?
Owoce kakaowca są dość duże (przypominają rozmiarem i kształtem piłkę futbolową – są podłużne, szerokie pośrodku i zwężające się na końcach), a do zbioru nadają się zwykle w momencie nabrania głębokiej, czekoladowej barwy. Zbiór owoców przeprowadzany jest ręcznie, do tego sama uprawa nie jest specjalnie efektywna – zakłada się, że jedno drzewo kakaowe daje rocznie zaledwie do 500 gramów ziaren, co ostatecznie wpływa na cenę samego kakao.
Pod grubą skórą owocu kakaowca znajduje się mięsisty miąższ o kremowym zabarwieniu, który skrywa do kilkudziesięciu ziaren. Te, po zbiorze, poddawane są złożonej obróbce, w ramach której przeprowadzane są:
- fermentacja,
- suszenie,
- prażenie,
- mielenie,
- tłoczenie.
Najważniejszą, konsumpcyjną odmianą kakao jest forastero, obecnie stanowi niemal 90% całego światowego zasobu uprawnego.
Czy kakao to tylko słodycze?
Chociaż kakao kojarzone jest głównie jako najważniejszy składnik słodyczy (w tym miejscu musimy jednak zaznaczyć, że proces produkcji czekolady opiera się w przeważającym stopniu na tłuszczu kakaowym), nie można zapominać o tym, jak wiele skrywa się w nim składników odżywczych, zdrowych dla organizmu człowieka.
Kakao dostarcza szereg witamin, głównie z grupy B, ale też witaminę A czy E, które wpływają na zdrowie skóry. To również źródło takich składników mineralnych, jak magnez, niezbędny do prawidłowego przeprowadzania wielu procesów komórkowych czy też wspierający pracę serca oraz układu nerwowego.
Owoce kakaowca zawierają ponadto substancje przeciwutleniające, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się – zatem odrobina dobrej jakości czekolady czy filiżanka wysokiej klasy kakao mogą zadziałać niemal tak, jak zabiegi pielęgnacyjne. Stanowczo są jednak przy tym smaczniejsze!
Kakao naturalne – zastosowanie
Kakao to, jak wspomnieliśmy, głównie składnik spożywczy. W różnej formie i ilości dodaje się je do wypieków oraz deserów. Może być również ciekawym dodatkiem do zdrowych przekąsek, jak owsianki oraz koktajle białkowe.
W niektórych przepisach kakao jest wykorzystywane również jako przyprawa – może podbijać smak mięsa, nadając mu wytrawny charakter z odrobiną specyficznej słodyczy (z kakao można przygotowywać glazurę do mięs, bazując do tego na suszonych owocach, na przykład morelach, które łagodzą cierpkość kakao). Ale to już przepisy dla prawdziwych miłośników gotowania czy profesjonalnych szefów kuchni.
Ziarna kakaowca można również spożywać „na surowo” – ich smak kojarzyć się będzie z gorzką czekoladą, zatem nie każdemu może przypaść do gustu.