poniedziałek, 09 styczeń 2023 08:19

Zalety wynajmu powierzchni magazynowych - dlaczego to korzystne dla firm?

Oceń ten wpis
(2 opinii)
Zalety wynajmu powierzchni magazynowych - dlaczego to korzystne dla firm?

Wynajem magazynu Bydgoszcz to jedno z rozwiązań, na które coraz częściej decydują się przedsiębiorcy. Pozwala ono nie tylko zoptymalizować koszty prowadzonej działalności, lecz również uzyskać natychmiastowy dostęp do wolnej powierzchni. Firmy specjalizujące się w wynajmie magazynów często oferują również inne usługi, w tym przeładunek interwencyjny. Dlaczego wynajem powierzchni magazynowej jest korzystnym rozwiązaniem?

Optymalizacja kosztów

Podstawowym argumentem, dla którego przedsiębiorcy decydują się wynająć powierzchnię magazynową, jest możliwość optymalizacji kosztów prowadzonej działalności gospodarczej. Nie ulega wątpliwości, że najem jest o wiele tańszym rozwiązaniem, niż budowa, a następnie utrzymanie magazynów. Z wolnej powierzchni korzysta się wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba - jest to istotne zwłaszcza w przypadku tak zwanych działalności sezonowych. Umowa może być zawarta na dowolny okres, a przedsiębiorcy często mogą też liczyć na różnego rodzaju rabaty czy upusty. 

Natychmiastowy dostęp do powierzchni magazynowej

Budowa magazynu we własnym zakresie zajmuje sporo czasu - czasami jest to nawet kilkanaście miesięcy, w zależności od tego, kto wykonuje poszczególne prace oraz jak długo potrwa dopełnienie formalności urzędowych. Tymczasem wynajem magazynu pozwala uzyskać natychmiastowy dostęp do wolnej powierzchni, którą można w dowolny sposób zagospodarować. Oznacza to, że przedsiębiorca może umieścić tam swoje towary nawet następnego dnia po podpisaniu umowy. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że gotowe do wynajęcia magazyny bardzo często wyposażone są już w odpowiednie meble czy innego rodzaju akcesoria. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi dostarczać ich we własnym zakresie, dbając na przykład o ich transport. 

wózek widłowy w magazynie

Elastyczne zarządzanie towarem i materiałami

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wynajem powierzchni magazynowanych w różnych częściach kraju. Prowadzą oni bowiem dystrybucję na szeroką skalę, co wymaga znacznego zaangażowania oraz bardzo dobrej organizacji. Jeden magazyn to w ich przypadku za mało - przede wszystkim ze względu na ograniczoną powierzchnię, lecz również konieczność przewożenia towarów do różnych województw. Najem powierzchni magazynowej jest dla właścicieli takich firm doskonałym rozwiązaniem, które znacząco ułatwia zarządzanie materiałami, towarami czy innego typu zapasami wykorzystywanymi w codziennej działalności bądź sprzedawanymi klientom.

Brak konieczności dokonywania inwestycji

Budowa magazynu związana jest ze sporym wydatkiem - najczęściej przedsiębiorcy finansują ją środkami pochodzącymi z kredytu. Ten jednak znacząco obciąża ich bilans oraz zaburza płynność finansową. Tymczasem wynajem powierzchni magazynowej jest rozliczany na jasnych i prostych zasadach. Przedsiębiorca regularnie opłaca faktury za wynajem, a wydatki te mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Sprawozdanie finansowe nie zostaje w ten sposób obciążone, co dobrze wpływa na relacje z inwestorami bądź kontrahentami, sprawdzającymi wiarygodność firmy przed podjęciem z nią współpracy.

Zarządzanie magazynem

Możliwość dopasowania powierzchni magazynowej do swoich potrzeb

Każde przedsiębiorstwo przechodzi przez różne etapy rozwoju oraz musi zmagać się z sytuacją rynkową. W niektórych okresach potrzeba znacznie większych powierzchni do przechowywania, w innych natomiast wystarczą niewielkie hale magazynowe, aby pomieścić wszelkie zapasy. Wynajem magazynów daje możliwość dopasowania powierzchni, jaką będziemy dysponować, do naszych potrzeb. Jest to bardzo istotne nie tylko z finansowego, lecz również logistycznego punktu widzenia. Umowa zwykle zawarta jest na czas określony, po którego upływie można ocenić, czy hala podobnych rozmiarów wciąż jest potrzebna, a może lepiej wynająć coś mniejszego bądź większego? Ocena tego stanu rzeczy zawsze może pozostać w gestii przedsiębiorcy bądź specjalistów do spraw logistyki i gospodarki magazynowej, przy czym jej dokonanie jest właściwie niemożliwe w przypadku, gdy firma dysponuje własnymi halami w Bydgoszczy.

Jowisz - magazyn do wynajęcia bydgoszcz

Przeczytano 8646 razy

Chcesz podjąć współpracę?

Jowisz-Dodatki do Żywności Sp. z o.o.

Oferujemy spożywcze dodatki do żywności, wynajem i obsługę magazynową. Naszym atutem jest dobrze rozwinięta linia produkcyjna, doświadczona kadra, skomunikowana lokalizacja, dobrze opatentowany sposób przechowywania i dostawy produktu. Potrzebujesz dodatkowych informacji? Odpowiemy na Twoją wiadomość tak szybko jak będzie to możliwe.