czwartek, 17 listopad 2022 06:02

Syrop cukru inwertowanego dla pszczół

Oceń ten wpis
(2 opinii)
Syrop cukru inwertowanego dla pszczół

Cukier inwertowany to odpowiednia pasza dla pszczół, która pozwala zachować rój w dobrej kondycji w okresie po zbiorach i nie tylko. W pszczelarstwie naszego rejonu praktykowane jest dokarmianie rodzin pszczelich w okresie jesiennym, zimowym oraz wiosennym. Wcześniej stosowane produkty nie zapewniały jednak takich korzyści jak omawiany właśnie cukier inwertowany. To doskonały środek odżywczy dla tych owadów, który pobierany jest przez nie zdecydowanie szybciej niż inny pokarm. Dzięki temu jest on obowiązkową pozycją dla każdego pszczelarza, który zapewni wiele korzyści pasiece.

 

Jowisz - produkcja syropu inwertowanego dla pszczół

Dla naszych klientów przygotowujemy specjalizacje syropu cukru inwertowanego dla różnych branż. Jedna ze specyfikacji dostępna w naszej ofercie przeznaczona jest jako pasza dla pszczół.

 

Cukier inwertowany - wysokiej jakości pasza dla pszczół

Nazwa cukier inwertowany odnosi się do rodzaju sacharozy w formie płynnej, pozyskiwanej odpowiednio metodami przemysłowymi z zastosowaniem inwersji. Jest to produkt z powodzeniem stosowany jako pasza dla pszczół także w cieście cukrowym stosowanym w hodowli pszczół. Może różnić się stężeniem oraz metodą uzyskania. Cukier inwertowany to zdecydowanie najwartościowszy produkt, z jakim możemy spotkać się na rynku. Jest on odpowiednio bezpieczny dla owadów, ponieważ w jego składzie nie ma żadnych substancji mogących wpływać negatywnie na ich stan. Dodatkowo korzystnie prezentuje się jego wydajność, dzięki czemu wyższa cena nie jest dużą przeszkodą dla pszczelarzy. Produkt ten doskonale sprawdza się do podkarmiania zimowego, wiosennego oraz pobudzającego, zapewniając zdecydowanie najlepsze parametry. 

Cukier inwertowany jako pasza dla pszczół

Czym charakteryzuje się cukier inwertowany?

Gdy w ulach znajduje się zbyt mało pożywienia, co jest niezwykle częstym zjawiskiem, konieczne należy zadbać o dostarczenie odpowiedniego pokarmu na cały ten okres. Najlepiej w tym zastosowaniu sprawdza się cukier inwertowany. Jest dostępny w formie słodkiego roztworu, zawierając około 62-procentowe stężenie. Jest on otrzymywany poprzez rozpuszczenie produktu, a następnie wykonanie inwersji kwasowej lub enzymatycznej. Syropy te mogą różnić się pomiędzy sobą nie tylko dostępną postacią, ale także kolorem - od białego, po jasnożółte, aż po ciemnobrązowe zabarwienie. Obecnie produkt ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem w tym zastosowaniu, ze względu na możliwość wykorzystania syropu także w cieście lub jako pokarm dla rodzin pszczelich. 

Rodzaje i stężenia cukrów inwertowanych

W ofertach sprzedaży znajdziemy różne rodzaje cukrów inwertowanych. To cukier płynny uzyskiwany poprzez rozpuszczeni cukru w roztworze wodnym o stężeniu wyższym lub równym 62 procent oraz zawartości cukru do 3 procent. Cukier płynny to roztwór wodny, który charakteryzuje się mocną rozpiętością stężenia wahającą się od 3 do aż 50 procent. Natomiast ostatni i najmocniejszy roztwór syropu inwertowanego najczęściej w skrystalizowanej postaci, zawiera stężenie ponad 50-procentowego cukru inwertowanego.

Syrop cukru inwertowanego

Dlaczego warto wybrać cukier inwertowany jako pokarm dla pszczół?

Syrop cukru inwertowanego jest wysoko jakościową paszą dla pszczół, która zapewnia wysoką przyswajalność o zdecydowanie lepszym potencjale niż syropy wyrabiane z tradycyjnych cukrów, nawet jeśli cechuje je podobna zawartość suchej masy produktu.

Stosując syropy inwertowane jako paszę dla pszczół, możliwe jest uzyskanie wielu korzyści. Ten rodzaj pokarmu jest zdecydowanie szybciej pobierany przez owady niż tradycyjny syrop cukrowy. Dzięki odpowiedniemu stężeniu cukru ta sama ilość pożywienia starcza na zdecydowanie dłuższy okres będąc wykorzystaną w zdecydowanie lepszy sposób, a ewentualne nadwyżki są składane w zapasach. 

Produkty te są w pełni bezpieczne, a także mogą być przechowane przez wiele miesięcy bez obaw o ich zepsucie. Stosując syropy inwertowane, możemy zauważyć zdecydowanie spokojniejsze zachowanie pszczelej rodziny. Jest to produkt gotowy do zastosowania, bez konieczności opracowywania i przygotowywania, co znacząco upraszcza jego podanie. Cukier inwertowany to zdecydowanie obowiązkowy produkt pszczelarski w obecnym sezonie zimowania. Warto zaopatrzyć się w niego, aby zapewnić zdecydowanie lepszą przeżywalność owadów w swojej pasiece.

 

Firma jowisz oferujemy hurtową dystrybucję dodatków do żywności. Specjalizujemy się w hurtowej dystrybucji dodatków spożywczych, cukru sypkiego. Oferujemy również wynajem hali magazynowych (dwóch hali, o łącznej o powierzchni 4000 m2). 

Przeczytano 5795 razy

Chcesz podjąć współpracę?

Jowisz-Dodatki do Żywności Sp. z o.o.

Oferujemy spożywcze dodatki do żywności, wynajem i obsługę magazynową. Naszym atutem jest dobrze rozwinięta linia produkcyjna, doświadczona kadra, skomunikowana lokalizacja, dobrze opatentowany sposób przechowywania i dostawy produktu. Potrzebujesz dodatkowych informacji? Odpowiemy na Twoją wiadomość tak szybko jak będzie to możliwe.