poniedziałek, 14 marzec 2022 08:06

Jak się przygotować i na co zwrócić uwagę przed wynajęciem magazynu?

Oceń ten wpis
(1 opina)
Jak się przygotować i na co zwrócić uwagę przed wynajęciem magazynu?

 

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność, wraz z jej rozwojem potrzebuje większej przestrzeni do magazynowania towarów. Jedną z możliwości jest wynajem magazynu w Bydgoszczy. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając dodatkową przestrzeń w firmie? Od czego zależy wysokość opłat? Sprawdzamy.

Kiedy warto wynająć magazyn w Bydgoszczy?

Wynajem magazynu jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą budować własnego obiektu, a którym zależy na powiększeniu powierzchni w firmie. Dzięki skorzystaniu z tej możliwości małe firmy na początku swojej działalności nie muszą ponosić zbyt wysokich kosztów. Wystarczy, że przedsiębiorca podpisze umowę, a niemal natychmiast będzie mógł przenieść swoje towary. Decydują się na nią najczęściej właściciele małych i średnich firm. Dostępne magazyny są o różnej powierzchni, dlatego przedsiębiorcy mogą wynająć powierzchnię od kilkudziesięciu do kilkaset metrów, dostosowaną do swoich potrzeb.

O czym warto pamiętać, wynajmując magazyn w Bydgoszczy?

Poszukiwania odpowiedniej powierzchni magazynowej powinny przebiegać w kilku etapach.

Pierwszym jest przeanalizowanie ofert, które spełniają oczekiwania i potrzeby firmy. Podczas tego etapu zwróć uwagę na to:

 • W jakiej lokalizacji znajduje się magazyn?
 • Jaka jest infrastruktura drogowa?
 • W jakim stanie technicznym znajduje się magazyn?
 • Jakiej wielkości jest magazyn?
 • Jakie są warunki magazynowania na wybranej powierzchni?

Następnie po wybraniu oferty podpisywana jest umowa wynajmu magazynu. Jeśli dokument będzie prawidłowo sporządzony, umowa wynajmu będzie chroniła interesy najemcy oraz wynajmującego.

Jakie dane powinna zawierać umowa najmu magazynu w Bydgoszczy?

Umowę wynajmu regulowana jest przepisami zawartymi w Kodeksie Postępowania Cywilnego (KPC). W zamian za wynajem wynajmujący zobowiązuje się do regulowania czynszu w określonej wysokości przez określony czas. Umowa wynajmu powinna być sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Standardowo przygotowany dokument powinien zawierać elementy, które nie mogą zostać pominięte. Należą do nich:

 • Miejsce oraz data jej zawarcia;
 • Określenie stron umowy: wynajmującego oraz najemcy;
 • Dokładne określenie przedmiotu umowy tj. opisu lokalu, jego adresu, stanu prawnego powierzchni;
 • Wysokości czynszu oraz ewentualnych opłat, terminów i sposobów płatności;
 • Czas trwania umowy;
 • Prawa i obowiązki, które muszą spełnić wobec siebie strony umowy;
 • Podpisy stron.

Umowa wynajmu magazynu w Bydgoszczy może zawierać także dodatkowe elementy: kwotę kaucji oraz sposób jej rozliczenia, wytyczne co do sposobu korzystania z lokalu, zastrzeżenie co do sposobu użytkowania.

Od czego zależy wysokość opłat wynajmowanego magazynu w Bydgoszczy?

Koszt wynajmu powierzchni magazynowej zależy od wielu czynników. Oto najważniejsze z nich, które powinieneś poznać, zanim zdecydujesz się na wynajem powierzchni magazynowej:

 • Popyt;
 • Standard obiektu;
 • Dostęp do szlaków transportowych;
 • Typ obiektu: big box, czyli wielkoformatowa powierzchnia zlokalizowana w okolicy dużej aglomeracji oraz parku przemysłowego, oraz Small Business Units, czyli magazyny miejskie, które oferują wynajem mniejszej powierzchni.
 • Region, w którym ma być wynajęta przestrzeń magazynowa za nowoczesną oraz przemysłową przestrzeń magazynową należy zapłacić od 2,7 euro do 4,4 za metr 2.

Wynajem magazynu w Bydgoszczy jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców niezależnie od wielkości powierzchni magazynowej. Korzystając z tej opcji, nie muszą decydować się na budowę powierzchni. 

Zapraszamy do kontaktu, oraz do zapoznania się z ofertą wynajmu powierzchni magazynowych w naszej firmie! Oferujemy również usługę przeładunku towaru, sprawdzamy stan towaru, palet.

Firma Jowisz oferuje również hurtową sprzedaż dodatków do żywności. Specjalizujemy się w hurtowych dostawach cukru i kwasku cytrynowym spożywczym

 

 

Przeczytano 6914 razy

Chcesz podjąć współpracę?

Jowisz-Dodatki do Żywności Sp. z o.o.

Oferujemy spożywcze dodatki do żywności, wynajem i obsługę magazynową. Naszym atutem jest dobrze rozwinięta linia produkcyjna, doświadczona kadra, skomunikowana lokalizacja, dobrze opatentowany sposób przechowywania i dostawy produktu. Potrzebujesz dodatkowych informacji? Odpowiemy na Twoją wiadomość tak szybko jak będzie to możliwe.